Zmiany na skrzyżowaniu
Od środy, 23 lipca, od godziny 12:00, kierowcy muszą przygotować się na nowe zasady ruchu na skrzyżowaniu Marszałkowskiej i Królewskiej. To kolejny krok w kierunku modernizacji torowiska, który przynosi istotne zmiany w organizacji ruchu.
Co się zmieni?
W nadchodzących dniach prace obejmą połowę skrzyżowania z ulicą Królewską. Część ulicy Marszałkowskiej w kierunku placu Bankowego oraz odcinek Królewskiej w stronę Grzybowskiej zostaną zamknięte. Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że obszar wokół wejścia do Ogrodu Saskiego będzie wydzielony.
Kierowcy jadący w stronę placu Bankowego będą mogli przejechać jednym pasem przez torowisko, a drugi pas Marszałkowskiej poprowadzi przez skrzyżowanie. W przypadku kierowców z Królewskiej od placu Piłsudskiego, ruch będzie możliwy również jednym pasem, a powrót na właściwą jezdnię nastąpi przy Zielnej.
Objazdy i dodatkowe informacje
Na placu Świętokrzyskiej jeden pas poprowadzi prosto, a drugi w prawo w Królewską, a skręt w lewo będzie niemożliwy. Objazd do Grzybowskiej wytyczony zostanie przez Aleje Jerozolimskie oraz aleję Jana Pawła II. Z placu Piłsudskiego kierowcy będą mogli jechać jedynie prosto do placu Grzybowskiego oraz alei Jana Pawła II.
Od strony placu Bankowego wyznaczone zostaną dwa pasy: jeden do jazdy prosto, a drugi do skrętu w prawo. Z Grzybowskiej z jednego pasa będzie można skręcić w lewo, a z drugiego pojechać prosto lub w prawo. Warto dodać, że część chodnika przy wejściu do Ogrodu Saskiego również zostanie zajęta przez plac budowy, co wiąże się z zamknięciem przejścia i drogi dla rowerów przez Marszałkowską.
Prace w tej lokalizacji będą trwały do połowy października, a w połowie sierpnia ekipa budowlana przeniesie się na drugą stronę skrzyżowania. Zachęcamy do śledzenia najnowszych informacji w Google News!
Podsumowanie
Te zmiany w organizacji ruchu z pewnością wpłyną na codzienne dojazdy warszawiaków. Warto być na bieżąco z informacjami o postępie prac, ponieważ mogą one generować dodatkowe utrudnienia. Bezpieczeństwo i komfort podróży są priorytetem, dlatego miejmy nadzieję, że po zakończeniu remontu sytuacja na drogach ulegnie poprawie.
